19th Ave New York, NY 95822, USA

Zamiast przedwcześnie złomować dziesiątki milionów samochodów z silnikami spalinowymi ze szkodą dla środowiska, możemy je eksploatować z paliwami elektrycznymi wytwarzanymi z zielonego wodoru w sposób niemal neutralny dla klimatu. ”„ Źródło: ntv.de, z dpa ”Z burką (po lewej) kobiety mają tylko własne Z Nikabem (po prawej) oczy są w pełni widoczne przez sieć (foto: dpa) W Niemczech prawie nie ma kobiet noszących burkę – i praktycznie nikt nie chce, aby ich liczba rosła.

Zamiast przedwcześnie złomować dziesiątki milionów samochodów z silnikami spalinowymi ze szkodą dla środowiska, możemy je eksploatować z paliwami elektrycznymi wytwarzanymi z zielonego wodoru w sposób niemal neutralny dla klimatu. ”„ Źródło: ntv.de, z dpa ”Z burką (po lewej) kobiety mają tylko własne Z Nikabem (po prawej) oczy są w pełni widoczne przez sieć (foto: dpa) W Niemczech prawie nie ma kobiet noszących burkę – i praktycznie nikt nie chce, aby ich liczba rosła.

W swojej karierze Falin pracował również jako dziennikarz dla gazety Izvestia i agencji APN. Po upadku Związku Radzieckiego Falin krótko wykładał w Instytucie Badań nad Pokojem na Uniwersytecie w Hamburgu. (AP) Według Teltschika pracownikiem Falina był dziennikarz i pracownik KGB Nikolai Portugalow. Do swojego gabinetu w Kancelarii przybył 21 listopada, niespełna dwa tygodnie po upadku muru berlińskiego. Ciekawy rozmówca dla Teltschika, którego zawsze przyjmował, gdy przybywał do stolicy federalnej. “” To był rodzaj wiatrowskazu polityki radzieckiej.

To dzięki niemu wiedziałem, jak wiał wiatr w Moskwie “- mówi 77-latek. Portugalow siada naprzeciw Telczika i wreszcie wyciąga z kieszeni kartkę papieru. Na nim: kilka odręcznych pytań. On, Portugalov, przybył do Bonn w imieniu Moskwy, aby przedstawić tę listę kanclerzowi federalnemu.

W imieniu Moskwy? „Z samej góry” – został wysłany – powiedział tajemniczo Rosjanin. Ale przez kogo? Gorbaczow? Portugalow nie chce tego ujawniać. ”„ Wszystkie pytania dotyczyły tematu jedności Niemiec ”- wspomina Telczik. – Dosłownie mnie zelektryzowałeś. – Portugalow dał mu kartkę z odręcznymi pytaniami.

Kiedy później spotyka się z Kanclerzem, również go elektryzuje. „Powiedziałem mu, że jeśli już myślisz o zjednoczeniu Moskwy, my też musimy to zrobić.” „Ostatecznie powstał dziesięciopunktowy plan – harmonogram jedności Kohla (i Teltschika), z którym Tydzień później kanclerz zaskoczył rządy po obu stronach Atlantyku. To był plan, dzięki któremu projekt zjednoczenia naprawdę ruszył. Teltschik dowiedział się, kto po latach wysłał Portugalię: Valentina Falina. Jego anonimowa wiadomość, według Teltschika, “” była ostatecznie kroplą, która złamała beczkę “”. Przesłanie przekazane przez Portugalow „było dla nas sygnałem, aby iść w kierunku zjednoczenia”. „Po latach sam Falin ujawnił, że wiadomość pochodzi od niego. „Wtedy nie mieliśmy pojęcia” – mówi były doradca kanclerza. „„ Falin nie był dla nas problemem ”.„ Oczywiście były radziecki ambasador był dobrze znany – ale po pobycie w Niemczech od tamtej pory zniknął w zapomnieniu.

Jednak pod koniec 1989 r. Falin ponownie awansował na stanowisko sekretarza ds. Stosunków międzynarodowych w KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Horst Teltschik doradzał kanclerzowi Helmutowi Kohlowi i jest uważany za jednego z architektów zjednoczenia. (Zdjęcie: zdjęcie sojuszu / dpa) W wywiadzie Falin powiedział: że nie docenił Telczyka. Ponieważ zakładał, że rząd federalny odpowie na zadane pytania. „„ Ale my tego nie zrobiliśmy ”- mówi Teltschik. Nadawca był dla niego zbyt ogólnikowy. “” Naszym partnerem nie był Portugalov ani żadna inna pozycja na szczycie, ale Gorbaczow i jego sztab. Wtedy nie wiedziałem, że pochodzi z Falina. ”„ Gorbaczow nic nie wiedział o wiadomościach.

Podczas legendarnych już negocjacji na Kaukazie w lipcu 1990 roku, kiedy Gorbaczow i Kohl uzgodnili warunki ponownego zjednoczenia w swetrach i kardiganach, przy stole zasiadał także Falin. „Za każdym razem, gdy mówił, przedstawiał się jako twardogłowy” – powiedział Teltschik. „Próbował negatywnie na nas wpłynąć na Gorbaczowa”. „Ważnym punktem spornym była kwestia, czy zjednoczone Niemcy powinny uzyskać członkostwo w NATO. Kiedy Gorbaczow dał na to zielone światło, Falin zaczął go namawiać i próbował uczynić to bardziej względnym. „Powiedziałem mu wtedy, że o tej kwestii zadecydują szefowie rządów, a nie doradcy” – mówi Teltschik. Punkt zwrotny 1989/90 nie pozwolił Falinowi odejść w następnych latach. „Był też gościem na kolacji w Godesbergu, gdzie brutalnie i w nieznośny dla mnie sposób krytykował Gorbaczowa” – wspomina Teltschik. W wywiadach postawił też poważne zarzuty ostatniemu szefowi rządu Związku Radzieckiego. Mógł opóźnić ponowne zjednoczenie z pośrednimi etapami wspólnoty kontraktowej i konfederacji. NRD „zdradził” Gorbaczowa.

Falin nalegałby na wyższe płatności od Republiki Federalnej, ale długoletni najwyższy dyplomata szczególnie opłakiwał koniec Związku Radzieckiego. Jako rozmówca wielu telewizyjnych filmów dokumentalnych pozostał poszukiwanym i ekscytującym partnerem do rozmów. Jego śmierć oznacza utratę dobrze wyważonego, kompetentnego niemieckiego współczesnego świadka – i jednego z nielicznych ocalałych Wojowników Zimnej Wojny. Źródło: ntv.de „Paliwa produkowane syntetycznie, takie jak olej napędowy czy benzyna, byłyby czystsze niż te wytwarzane z ropy naftowej, a także neutralne dla klimatu. (Zdjęcie: Christophe Gateau / dpa) 250 ekspertów spotyka się w Berlinie, aby porozmawiać o fascynującej technologii, która może być cudowną bronią w ochronie klimatu: paliwach syntetycznych.https://yourpillstore.com/pl/ Inspirują marzenia, ale mają wymierne wady. Na pierwszy rzut oka wydają się techniczne Przełom, genialnie proste rozwiązanie dla ochrony klimatu i czystej mobilności: e-paliwa.

Aby porozmawiać o tych paliwach syntetycznych, minister środowiska Svenja Schulze zaprosił do Berlina 250 ekspertów z biznesu, nauki, stowarzyszeń i związków zawodowych. Obietnica tego cudownego paliwa jest kusząca: można pobrać CO2 z powietrza, a następnie użyć go do produkcji benzyny, oleju napędowego lub nafty w połączeniu z wodorem i elektrycznością. Gdyby potrzebna energia pochodziła z wiatru lub słońca, paliwa te byłyby neutralne dla klimatu – tylko CO2, który był wcześniej wydobywany, powróciłby do powietrza. Schulze mówił w Berlinie o paliwach syntetycznych. Widzi możliwości eksportowe dla niemieckich firm w tej technologii. (Fot. Dpa) Przemysł samochodowy, producenci samolotów i wielu kierowców jest niezwykle zainteresowanych: ponieważ paliwa syntetyczne mają takie same właściwości jak te wytwarzane z paliw kopalnych i są jeszcze czystsze.

Technologia budzi nadzieję, że wszystkie samochody, autobusy, samoloty i statki będą mogły być nią zatankowane, tak jak dotychczas, bez konieczności zastępowania ich drogimi zamiennikami na silniki elektryczne. Czy zatem paliwa syntetyczne są idealną alternatywą dla drogich samochodów elektrycznych? Zwolennicy mają po swojej stronie kilka argumentów. Bo jeśli chciałbyś wyrzucić jutro na złom wszystkie samochody z silnikami spalinowymi, to niekoniecznie działasz w interesie środowiska.

Zostałyby one zastąpione samochodami elektrycznymi przed końcem ich żywotności – dzięki czemu nowe surowce i energia byłyby niepotrzebnie wcześnie wykorzystywane do produkcji nowych pojazdów. Według Ministerstwa Środowiska, samochody elektryczne zużywają jeszcze więcej zasobów do budowy niż palniki, istnieją również obawy dotyczące samochodów elektrycznych, ponieważ nie są one neutralne pod względem emisji CO2. Ponieważ zależy to od tego, skąd pochodzi prąd do ładowania akumulatorów. Jeśli pochodzi z elektrowni węglowej, klimat niewiele by zyskał.

ADAC niedawno obliczył, który typ napędu w klasie Golf ma najniższą emisję CO2. Zwyciężył samochód zasilany gazem ziemnym, samochód elektryczny uplasował się dopiero na drugim miejscu – jeśli wziąć pod uwagę obecny miks energii elektrycznej w Niemczech. Silnik benzynowy zajmuje dopiero piąte miejsce po dieslu i hybrydach plug-in. Ale: przy obecnym miksie energetycznym, według ADAC, samochód elektryczny byłby bardziej przyjazny dla klimatu niż silnik benzynowy dopiero po 127 500 kilometrów lub 8,5 roku. Wynika to z faktu, że dużo CO2 jest uwalniane już podczas produkcji akumulatora do samochodu elektrycznego, więc samochód elektryczny ma „plecak na gaz cieplarniany”, jak to nazywa ADAC.

Nadszedł czas na e-samochód, ponieważ bardziej nowoczesne procesy produkcyjne, a przede wszystkim rosnący udział energii odnawialnej w niemieckim miksie elektroenergetycznym, powinny jeszcze bardziej poprawić bilans klimatyczny e-samochodu. Ale do tej pory (stan na 1 stycznia 2019 r.) Zarejestrowano w Niemczech nieco ponad 83 000 samochodów elektrycznych – z łącznie 47 milionów samochodów. Minie więc dużo czasu, zanim pojazdy elektryczne będą jeździć po niemieckich drogach. Jest to jeden z powodów, dla których wielkie nadzieje wiąże się z popularnym hasłem „PtX”: oznacza „Power to X” i oznacza produkcję paliw syntetycznych . Mogłyby pomóc w osiągnięciu ambitnych celów producenta samochodów w zakresie emisji CO2. W Niemczech jest już kilka projektów finansowania.

Firma Sunfire posiada fabrykę w Dreźnie, a podobny zakład produkcyjny znajduje się w pobliżu Karlsruhe. Są to jednak tylko projekty badawcze, w których marnuje się tylko niewielkie ilości paliwa. Niemcom wciąż brakuje lat do wyprodukowania niezbędnych paliw na skalę przemysłową, ale mimo że pomysł płynnego przejścia z paliw kopalnych na paliwa syntetyczne jest przyjemny, mają jedną zasadniczą wadę: są wyjątkowo nieefektywne. Taki był wynik badania zleconego przez Ministerstwo Transportu. Zgodnie z tym, samochód akumulatorowo-elektryczny potrzebuje 15 kilowatogodzin energii elektrycznej na 100 kilometrów.

Z drugiej strony silnik spalinowy na paliwo elektryczne zużywa do 103 kilowatogodzin. Podczas gdy energia elektryczna pochodzi ze stacji ładowania w e-samochodach, w e-paliwach jest zużywana podczas ich produkcji. Proces jest bardzo energochłonny. Najpierw wodór jest ekstrahowany z wody przez elektrolizę.

Następnie dodaje się CO2, aby przygotować paliwo. Objazd w tym procesie zamiast ładowania energii elektrycznej prosto do akumulatora i ruszenia z miejsca nagle wydaje się absurdalny. Dlatego eksperci opowiadają się za paliwami elektrycznymi, szczególnie w przypadku ciężarówek, samolotów lub statków towarowych, w przypadku których silniki elektryczne nie będą dostępne przez długi czas będzie. Paliwa elektryczne mogą być również wykorzystywane do magazynowania energii. Jak dotąd, kiedy turbiny wiatrowe i systemy słoneczne wytwarzają więcej energii elektrycznej, niż potrzeba, energia ta często się kończy.

Jeśli zamiast tego zostanie wykorzystany do produkcji e-paliwa, może być przechowywany i używany później. Dla ministra środowiska Schulze, paliwa to także szansa eksportowa. Niemieckie firmy od lat są liderami w opracowywaniu i stosowaniu różnych opcji technologicznych dla PtX. „Ten trop trzeba zachować” – powiedziała we wtorek, ale zwolennicy paliw syntetycznych też nie chcą ich odpisywać na zwykłe samochody. Ostatnio FDP złożyła wniosek do Bundestagu, zgodnie z którym należy promować produkcję wodoru w Europie Południowej i Afryce Północnej.

Opiera się to na oczekiwaniu, że dzięki cieplejszemu klimatowi potencjał systemów słonecznych jest tam znacznie większy niż w Niemczech. Niemcy powinny stamtąd importować wodór, zgodnie z wnioskiem FDP. „Są tutaj możliwości dla strategii prawdziwego zwycięzcy z partnerstwem na rzecz rozwoju z Afryką Północną i impulsami wzrostowymi dla Europy Południowej” – powiedział wiceprezes grupy Michael Theurer. „Zamiast przedwcześnie złomować dziesiątki milionów samochodów z silnikami spalinowymi, kosztem środowiska, możemy je eksploatować przy użyciu e-paliw wytwarzanych z zielonego wodoru w sposób niemal neutralny dla klimatu”. Kobiety można zobaczyć tylko przez sieć, z Nikabem (po prawej) oczy są w pełni widoczne. (Fot. Dpa) W Niemczech prawie nie ma kobiet noszących burkę – i praktycznie nikt nie chce, aby ich liczba rosła, ale jak temu zapobiec?

Obecnie Bundestag intensywnie o tym dyskutuje. Praktycznie nie ma w Niemczech nikogo, kto mógłby docenić burkę. Temat przyprawia o mdłości nawet tym, którzy nie boją się islamu i nie wierzą, że Niemcy czy Europa ulegną islamizacji. Byłoby też dziwne, gdyby było inaczej w kraju, w którym kobiety przez dziesięciolecia walczyły o coraz większą równość.

A ubranie afgańskie prawie nie ma przyjaciół wśród muzułmanów. Szacuje się, że wśród 4,4 do 4,7 miliona muzułmanów w Niemczech jest około 100 do 300 kobiet noszących burkę. Fakt, że kwestia ta była nadal przedmiotem obrad Bundestagu w czwartek, wynikała z wniosku AfD. W związku z tym w Niemczech należy całkowicie zakazać pełnego zasłaniania twarzy. AfDler argumentował, że taki zakaz istniał w Belgii i we Francji, co również potwierdził Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Role debaty o zakazie były wyraźnie rozłożone – AfD była przychylna, wszystkie inne partie przeciw. 25-letni poseł CDU Philipp Amthor z Pomorza Zachodniego szczególnie ostro zaatakował AfD. (Fot. Dpa) To było początkowo bardzo praktyczne. Powody. W ubiegłym roku ekspertyza Służby Naukowej Bundestagu wykazała, że ​​całkowity zakaz noszenia burki i nikaba w Niemczech byłby niezgodny z konstytucją. Artykuł 4 Ustawy Zasadniczej zakazuje tego wolność wyznania. Młody, bojowy poseł CDU Philipp Amthor uderzył AfDlerów po uszach.

Amthor i inni posłowie dali do zrozumienia, że ​​uchwalony w ubiegłym roku zakaz zasłaniania pracowników w służbie publicznej i siłach zbrojnych to maksimum, jakie można było zrobić z konstytucją, ale mimo beznadziejności wniosku warto było wysłuchać debaty. Ponieważ pytanie jest pilne, nawet jeśli tylko kilka kobiet nosi burkę. Jak Niemcy, jak społeczeństwo powinno sobie z nimi radzić? Wzruszać ramionami?

Niedźwiedź? Zakazać? Poseł AfD, Gottfried Curio, dołożył wszelkich starań, aby sporządzić scenariusz zagrożenia. Próbował złapać inne frakcje jedną z ich najwyższych wartości – równością kobiet. Pełna zasłona to symbol ucisku kobiet, symbol rozgraniczenia.

To przeszkoda w integracji. Do tego momentu prawdopodobnie był śledzony przez jednego lub dwóch posłów – ale stanowczo sprzeciwiał się twierdzeniu, że burka była częścią „kulturowego podboju radykalnego islamizmu” ”. „Czy kobiety powinny najpierw zrezygnować z krótkich spódniczek, potem założyć chustę i wreszcie zniknąć pod burką?” – zapytał Curio – w ten sposób w pewnym stopniu wykluczył, że kobiety, które noszą burkę, również mogą zdjąć welon. Kurio opiekowało się kobietami wszystkie SPD, Zieloni i Lewicy nie z. „Po raz kolejny chodzi o stygmatyzację islamu w Niemczech”, oskarżyła Esther Dilcher z SPD. Christine Buchholz z lewicy narzekała, że ​​program AfD był mizoginistyczny i że należy tylko spojrzeć na „seksistowskie, nienawistne komentarze” jej zwolenników w Internecie.

A MOMENT CAPTURED IS NEVER GONE BUT
CHERISH-ABLE FOR A LIFETIME

Contact Info

HYDERABAD

+91 77804 93480

89778 62537

info@yaracreations.com

Location

© Copyright Yara Creations.